Mesajı Okuyun
Old 31-05-2017, 00:42   #1
Konuk sel

Varsayılan Edinilmiş mal

Mrb 10 yıllık evliyim ve bugün boşanma davası açtım. Boşanma sebebi ise başta eşimin mal kaçırması. 2013 yılı içinde bir arsa alıp babasının adına yaptığını( hiç kendi adına devralmadan) annesi vasıtasıyla öğrendim. Bunun üzerine çok büyük kavgalarımız oldu ve hata yaptığını bu hatayı düzelteceğini söyledi fakat aradan zaman geçince vazgeçtiğini söyledi. 15 gün önce 2015 yılında bir ev ve 2016 yılında bir arsa daha alıp direk babasının adına yaptığını öğrendim ve boşanma davası açtım. Sorum şu: şayet önceden önlem alıp parasınıda babasının adına yatırıp parada babasının hesabından çıktıysa yapabileceğimiz birşey varmı ( bu arada babAsı inşaat işçisi emeklisi yani zaten böyle bir maddi gücü Yok). Ev ve arsanın alındığı tarihlerde para çıkışı eşimin hesabından olduysa satışın muvazaalı olduğunu ispat edebilirmiyim. Ayrıca bende çalışıyorum ve paramız aynı hesapta biriksin diye birikimlerimi kendisine veriyordum fakat hesabı olan bankadaki hesabı kapatmış yani muhtemelen ordaki paralarıda çekti bunun için nasıl bir yol izlemeliyim. Avukatım müsterih olmamı mutlaka biryerde bir açık olduğunu söylüyor fakat bu şekilde hesaplı kitaplı davranmış olması beni korkutuyor. Şimdiden teşekkürler.