Mesajı Okuyun
Old 27-09-2013, 16:28   #1
Konuk

Varsayılan nafaka ve avukat

merhabalar ben eşime önlem nafakası davası açmıştım maddi durumum iyi olmadığı için barodan ücretsiz avukat isteğinde bulundum bana bir avukat verdiler. 16 temmuzda davamız sonuçlandı ve davayı kazandık, hakim çocuğumla bana 850 tl nafaka bağlanmasına karar verdi. avukat nafakayı ve avukatlık ücretini alabilmek için eşimi icraya verdi, eşimin başka bir bankadanda icrası olduğu için avukatın parası bir kaç ay sonra ödenecekmiş avukat öyle söyledi. benim nafaka parasıda 2 ay sonra 500 ve 850 tl. olmak üzere 1350 tl para olarak icraya yatmış fakat avukat bana paranın hepsini vermedi 500 tl kendisinin olduğunu söylüyor ve kendisininde masraflar yaptığını söyleyerek bana sadece 700 tl para verdi. ve ben mahkeme için ona verdiğim vekaleti iptal etmek istemiyor vekaleti iptal edersek kendisi eşimden para alamayacağını söylüyor.vekaletim onda olduğu için her ay nafaka parasının kendisinin alacağını ve kendisinin bana vereceğini söylüyor. çok zor durumdayım ne yapacağımı bilemedim lütfen bilgilendirirseniz çok sevinirim. avukattan vakaletimi iptal edemezmiyim ve parayı kendim alamazmıyım