Mesajı Okuyun
Old 09-01-2011, 12:16   #6
av.murat kılıç

Sayın İsmail Değer size katılıyorum. Başıma bir olay gelmişti paylaşmak istiyorum. İstanbul x.icra müdürlüğünden geçen sene dosyadan bir para çekmiştim.
Memur bana makbuz vermedi. Makbuz istedim. Dediki; fotokopi çekin. Fotokopide bir kat üstte. Ben dedimki bana neden makbuz vermediniz, beni yok mu sayıyorsunuz, beni yok sayıyorsan ben de sizi yok sayıyorum dedim. Memur printirden makbuzu bastırırken 3 tane yazdıracakken 2 tane yazdırıyor. Bende gidip fotokopi çektirmeliymişim. Sanki printer kendi printiri, kağıt kendi kağıdı, masa kendi masası, benim işimi de lütuf olarak yapıyor. Bana makbuz verme lütfunda bile bulunmuyor.
Devlet zaten o işlemden harç alıyor. Aşağı yukarı ödemenin %10 unu devlet alıyor. İcra iflas yasasında avukata makbuzun verileceği çok açık bir şekilde yazıyor. Buna rağmen ukalaklıklar devam etmekte.
Avukatı basit, ucuz, üçkağıtçı yerine koyanlar çok fazla gerçekten. Biz dik durmalıyız. Hukuka aykırı işlem yapan olursa şikayet etmeliyiz diye düşünüyorum. Sineye çekersek daha kötü durumlara düşeriz.