Mesajı Okuyun
Old 25-01-2017, 13:10   #1
Konuk

Varsayılan velayet davası mahkemenin reçete talebi

eski eşimle yaklaşık 1 yıl önce anlaşmalı olarak boşanmamıza karşın boşanmamızdan kısa bir süre sonra iştirak nafakasını ödememek uğruna şu anda 3 yaşındaki kızımızı almak için velayet davası açtı.

devlet memuru ve yöneticiyim bir kadın olarak iyi sayılacak bir gelirim var. psikolojik sorun geçmişim yok. ahlaksız yaşam tarzım yok vs... bu sebeplerle ve çocuğumun yaşı gereği velayeti kaybedeceğimi düşünmüyorum. elde gerçekçi bir gerekçe olmadığı için karşı taraf benim psikolojik durumumum bozuk olduğu ve çocuğuma zararımın dokunabileceği iddasında bulundu. bende buna karşın tam aksine karşı tarafın (erkek) evlilik süresince ağır depresyon ilaçları kullandığını ve bu ilaçların reçetelerine mahkemenin ulaşmasını talep ettim. duruşmadan birkaç gün sonra mahkeme hakimi SGK ya yazı yazarak eski eşimin kullandığı ilaçların reçetelerini talep etmiş.

sorum şu;

bu reçeteler gelince davaya olumlu etkisi ne düzeyde olur? antidepresan kullanımını kanıtladığım zaman çocuğu görüş zamanını, çocuğun babada yatılı kalmasını kısıtlatabilirmiyim? çocuk 3 yaşında ve babasının ailesinden kimse istanbul da değil. çocuğu aldığı zaman tek başına bakıyor.