Mesajı Okuyun
Old 20-05-2003, 07:51   #1
ref_sez

Soru Eski Evsahibimin Yalan Beyanları

Merhabalar,

Ben 1999 Aralık ayında 1 yıllık kontrat yaparak bir evde oturmaya başladım. Kontrat süremin bittiği ay ev sahibini arayarak evden çıkacağımı fakat benimle kalan abimin evde oturmak istediğini eğer kendisi içinde uygunsa abimle yeni bir anlaşma yaparak abimin burada oturacağını söyledim. Tabii benim kontratı feshetme -alma gibi şeyler hiç aklıma gelmedi. Bunlar, evsahibi ve abim sözlü olarak anlaşmışlar ve abim burada oturmaya devam etti. Bundan 10 ay önce abimle aralarında anlaşmazlık çıktı ve abim bu evden çıktı. Benim kontratımı kullanarak hala orada oturduğumu ve kiraları ödemediğimi iddia ederek beni icraya vermişler. Ben yasal süreyi kullandım ve itiraz ettim. Şimdide dava açmış. Ve Haziran'ın 17 sinde duruşma var. Ben astsubayım ve 30.07.2001 tarihinde lojmana girdiğim için 30.07.2001 tarihinden şu vakte kadar olan zamanı belgeleyebiliyorum. Fakat bu seferde onun avukatı beni o evi başkasına kiralamakla suçluyor. Haksız yere istedikleri 19 aylık kira bedelini ödemek istemiyorum. Bu arada şu anda hala benim oturduğumu gösterdikleri evde 3 aydır başka birileri oturuyor. Ne yapmam gerektiği konusunda bana yol gösterirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim...
Saygılar...