Mesajı Okuyun
Old 31-08-2010, 11:58   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Alıntı:
dün konuştum ayrılmak istedigimi ama beni asla bırakmıcagını söylüyor

Birlikte yaşamak istemiyorsanız,buna kimse sizi zorlayamaz.Yasal haklarınızı kullanabilirsiniz.Daha önce de belirtildiği gibi koruma kararı alabilir,çocuğunuz için nafaka davası açabilir ve şiddete yönelik eylemler için suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Can güvenliği sorunu yaşıyorsanız bir sığınmaevine başvurabilirsiniz.
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=14489

Alıntı:
daha önceden oglumuzun kimligini çıkarmada problemler yaşamıştık benim ilk eşimmin üstüne gecicekti iddet günü dolmadıgından bu yüzden babalık davası açmıştık bu bizim çocugummuz diye karar elimde bu kararla ne elde edebilirim

Doğan çocuğunuzun babasının boşandığınız eşiniz olmadığını gösteren kararı nüfus idaresine sununuz.Karar doğrultusunda işlem yapılmassa gerekli yasal yollara başvurabilirsiniz.

Alıntı:
kararda 4 yıldır beraber yaşadıgımızda geçiyo kendiside kabul etmişti bu kararla beni evlilik vaadiyle kandırdıgını ıspatlaya bilirmiyim bir faydası olurmu
gecerli olursa kendi adımada nafaka talep edebilirmiyım

Evlilik vaadiye sizi kandırması bir manevi tazminat sebebi sayılabilir.Fakat resmi ve geçerli bir evlilik olmadığı için sizin lehinize nafakaya hükmedilemez.

Alıntı:
ve son sorum beni cinsel ilişkiye zorluyo kabul etmeyince şidet görüyorum bundan yana nasıl dava açabilirim yada bir dava konusumudur şimdiden çok teşekkür edrim

Sizin rızanız olmadan hiç kimse sizi cinsel ilişkiye zorlayamaz ve bu nedenle şiddet uygulamayamaz.Bu evlilik içinde de suçtur,evlilik olmadan da suçtur.

Bu sebeple savcılığa suç duyurusunda bulunduğunuzda gerekli soruşturma yapılacaktır.Savcılık aşamasında beyanda bulunurken bir avukat istediğinizi söylediğinizde kısa sürede barodan bir avukat hukuki yardım için yanınızda olacaktır.Dava açıldıktan sonra da mahkemeden avukat ataması isteyebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.