Mesajı Okuyun
Old 21-03-2008, 13:32   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma Davası sırasında Ortak Konutta Kim Kalacak,Şiddetten Korunma?

11 yıllık evliyim 10 yaşında bir kızım var eşimle sürekli kavga ediyoruz evliliğimiz süresince bir çok kez boşanma kararı aldık fakat her defasında eşim özürler dileyerek benim vazgeçmemi sağladı bir süre güzel gidiyor ama bir süre sonra aynı olaylar tekrar ediyor çogu zamanda kaba kuvvet kullanıyor eşim bir kamu kuruluşunda memur bende özel bir şirkette 9 yıldır çalışıyorum şu anda oturduğumuz ev banka kredisiyle alınmış ikimizin adına ortak tapudur ve halen bankaya ödemesi devam etmektedir birde eşimin üstüne olan bir arabamız var eşimle birlikte yaşamak kadar ayrılmakta çok zor ne zaman ayrılmak istediğimi söylesem kaba kuvvete başvurup beni evden kovuyor şimdi kesin olarak boşanmak istiyorum eşim boşanma olayında evi arabayı herşeyi alacağını nafaka bile ödemeyeceğini kızımızın velayetininde bende kalmasını kendisinin bakamayacığını söylüyor bunları gerçekleştirmek içinde eminim elinden geleni yapacak şu anda oturduğumuz ev ikimizin adına olduğu için benim gitmemi isteyecek ama benim ailem başka şehirde ve kızımla birlikte gidebileceğim bir yer yok ne yapmam gerekir nasıl bir yol izlemeliyim ayrıca boşanma davası açtığımı öğrentiğinde yine kaba kuvvete başvurup bana ve kızıma zara vermek isteyecek ben kavgasız ve sorunsuz bir şekilde haklarımı alarak ayrılmak istiyorum ne yapmalıyım