Mesajı Okuyun
Old 13-06-2012, 11:01   #1
Çaresiz

Varsayılan Eşim madde bağımlısı boşanmak istiyorum.

2 yıllık evliyim.1 yaşında kız çocuğum var.Eşimle severek ve maddi zorluklar içerisinde evlendik.Hiçbir şekilde düzenli bir hayağtımız olmadı.Hamileliğim esnasında eşimin işsizliği nedeniyle 4 il 8 ev değiştirdik.Eşim 7 aydır işsiz hiç biyerde barınamıyor.Hatta artık iş bile aramıyor.Ben çalışıyorum ama yetmiyor.Eşimin ailesinin destekleriyle çocuğumuzun ihtiyaçlarını,benim ailemin desteğiyle ev ihtiyaçlarımızı karşlıyoruz.Eşim sürekli arkadaşlarıyla geziyor ve her biraraya gelişlerinde alkol ve madde kullanıyorlar.Evdede çocuğumuzun yanındada kullanıyor.Açıkça söylüyor "maddeyi brakmayı düşünmüyorum" diyor.Artık kendim çalışmaktan eşimin madde kullanmasından yoruldum.Defalarca bu konu hakkında konuştuk,tartıştık ama eşim alışkanlıklarından ve çevresinden vazgeçmedi.Boşanmak istediğimi söyledim çocuğumun velayetini almakla benide dövmekle tehdit etti.Kız çocuğunun velayeti babaya verilir asla alamazsın kızımızın velayetini sana verselerde ben seni rahat bırakmam diyor.Boşanma açmak istiyorum ama kızımın velayetini almasından ve bana şiddet uygulamasından korkuyorum.mahkeme çocuğumun velayetini bana verirmi? Eşim kızımında yanında madde kullandığı için kızım onda kalırsa zarar vermesinden korkuyorum.