Mesajı Okuyun
Old 10-09-2011, 00:43   #1
Betül TEMİZKAN

Varsayılan Velayet sahibi olmayan ebeveynin görüş gün ve saatleri

Merhaba geçen sene ekim ayında boşanmış bulunmaktayım şuan 3 yaşında olan 16.06.2008 doğumlu bir oğlum var. Babası ile görüşme günleri mahkeme tarafından her ayın birinci ve üçüncü haftası cumartesi günleri, bayramların ikinci günü olarak belirlendi ancak babası şuan bunun değiştirilmesi cumartesi sabah 10:00 pazar günü 17:00( her hafta sonu olmak şartı ile) ve yaz aylarında temmuz yada ağustos ayında 1 ay süreyle çocukla şahsi görüşme talep etmekte. Bunu talep ederkende polis olmasından dolayı hafta sonlarının sık sık nöbet günlerine denk geldiğini bu yüzden çocuğunu aylarca göremediğini tarafıma posta yolu ile gelen ve avukatının hazırlamış olduğu dava dilekçesinde iddia etmiştir fakat kendisi bir ilin emniyet müdürü nün özel kalemi olduğu için hafta sonları izin kullanmaktadır. Zaten sık sık nöbet günlerine denk geliyor ve çocuğunu göremiyorsa haftasonu çocuk kendisinde kalacak şekilde görüş talep etmesi ne kadar mantıklıdır çünkü hafta sonları nöbette olacaksa çocuk nasıl onunla olacak?Ayrıca kendisi çocuğun nafaka dışında hiçbir giderini karşılamamakta ve dahi sağlık giderlerini dahi karşılamamakta (hastalandığında doktora götürmek ve ilaç almak vs.)olup yakın bir zamanda evlenmiş ve evlendikten sonra bu ilgilenmeleri kesmiş bulunmaktadır. (Ben çalışmayan okuyan bir bayanım okulumun bitmesine bu sene dahil iki sene var) Hatta çocuğun hasta olduğunu haber verdiğimde ne yapayım doktora götür şeklinde mesajları halen cep telefonumda durmaktadır.Şahıs istanbul da ikamet etmektedir.Bende istanbul da ikamet etmekte ve ailemle ikamet etmekteyim. Benim sormak istediğim bahsettiğim bu kadar uzun süreli şahsi görüş günlerini talep edebilir mi ve bu talebi yasal olarak münkün mü yani gerçekleşebilir mi çünkü çoçuk henüz 3 yaşında ayrıca şahıs zaman zaman çocuk büyüsün görecek annesinin ne olduğunu merak etme çok değil biraz büyüsün anlayacak herşeyi gibi huzur kaçırmaya yönelik davranış,söz,baskı ve tehditlerde bulunmakta bu konu mahkemede işime yarar mı ve şahsın çocuğu pedagog gözetiminde görmesi talebinde bulunabilir miyim? Biraz uzun oldu biliyorum ama ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.