Mesajı Okuyun
Old 12-11-2008, 13:48   #9
Nur Deniz

Varsayılan Düşmekten Korkmamak

Her şey yolunda.. Sağlık, para, çocuklar sıhhatli.

Ümitsizliğe düşmek kadar korkunç ne var ki? Ya da sabahları neye uyandığınızı bilmemek kadar kötü ne var? Sebepsiz uyanmak kadar üzücü bir şey yoktur.

Asla düşmekten korkmuyorum. Gelsin her şey üst üste yaşayayım ben başıma gelecek her şeyi. Güler geçerim .Bilirim ki ölsem kıyamet kopmayacak.Sağlık, huzur, kazanç, yıllar geçsin ne çıkar ki. Hep arka arkaya ve hızlı düşer insan. Dibe kadar düşmeyi tercih etmişimdir hep. Basit hastalıklar yerine kanseri, ufak borçlar yerine batağı, gereksiz dostlar yerine ise yalnız kalmayı seçmişimdir.

Dipte olmak sıçramayı gerektirir.
En ufak bir dip dokunuşunda yüzeye fırlar ve hayatınız kurtulur, boğulurken yüzme öğrenir insan.Arada destekli ama bağımlı olmaktan iyidir.Bir nefes hayat kurtarır. Dipteyken sıçramak ne güzeldir. Az sonra yeniden doğum gibi ilk nefes ve ilk hayat olacağınızı bilirsiniz.

Bu günlerde kendimi çok seviyorum. kendimi düşünüyor ve şımartıyorum. Beni benden başkasının anlamayacağını biliyorum.

Bir cümle..

Erkek;
-İyi bir şey yapsanda ölsen keşke...

Kadın;
-Ben senden korkmuyorum ki ölmeni isteyim, seni mutlu etmek isterdim ama henüz böyle bir niyetim yok..

Bir dost;
- Ne yapmayı düşünüyorsun, tedavi için...

Kadın;
-Tedaviyi değil ben iyileşmeyi planladım.

Düşmanınızın ölmenizi istemesine de üzülmeyin. Çünkü bu yaşamanızdan korktuğu anlamına gelir. Bu ne kadar güçlü olduğunuzun göstergesidir.

Planları aksatmamalı ve ayağa kalkmalısınız. Bilmeliyiz ki, aksilikler üst üste ve hızlı, iyilikler yavaş yavaş ama zamanla gelir.

Yaşamak her şeye rağmen güzel. Ve hissetmek her şeyi.. Amaçsız ne nedensiz olmak çok acı..

Bırakıyorum hayata kendimi, en kötü ne olabilir? Şaşırmayı istemekten utandım demiştim zamanında.Şimdi gülüyorum... Şaşıramıyorum.

Nedensiz uyku yerine, acılı uyanmayı tercih ederdim.

Her şeye yoluna girerken , hayatı rölantiye almışken düşünüyorum.

Ey hayat bana göstereceğin kaç yüzün kaldı?