Mesajı Okuyun
Old 04-10-2002, 13:19   #1
Admin

Varsayılan Site Köşeyazıları

[intro]Türk Hukuk Sitesi içinde üyelerimizin köşe yazılarına ayrılmış bir bölüm açmayı düşünüyoruz. Bu bölüm esas olarak forumumuz içinde yer alacaksa da, burada yayınlanan yazılara ana sayfamız üzerinden geçiş sağlayacağım. Tabii konumuz ağırlıklı olarak hukuk olacaktır ancak hukukla doğrudan ilgili olmasa dahi, meslektaşlarımızın ilgisini çekecek diğer konulara da köşe yazısı olarak yer verebiliriz.

Konuya ilgi duyan üyelerimizle her birlikte tartışarak bu yazıların formatını belirlemeyi istiyoruz.

Bu tartışmaya esas olmak üzere bu bölüm için şu önerileri sunmak istiyorum (Kişisel görüşümdür):[/intro]
  • Köşe yazıları hukuki çalışma niteliğinde olmamalıdır (zira böyle bir bölümüz zaten var).
  • Format olarak gazetelerdeki köşe yazıları formatı uygun olur diye düşünüyorum. Yazının uslubunun ciddiyeti ya da mizahi yönü gazetelerde olduğu gibi yazarının insiyatifinde olacaktır.
  • Konu doğal olarak hukuk olmakla beraber, bu konuda esnek olmanın daha iyi olacağını düşünüyorum. Yazar, meslektaşlarımızın ilgisini çekeceğini düşündüğü konuları ele alabilmelidir. Ancak THS'nin yerleşmiş gelenekleri gereği siyasi ve dini nitelikte yazılara yer verilmemesini rica ediyorum..
  • Yazılar forum içinde yer alacağından, diğer üyelerimiz yazılar hakkında yorum yapabilecek, konuyu yazarla tartışabilecek ya da konuyu değerlendirebileceklerdir.
  • Yazının hukuka uygun olmasının gerekliliğinden bahsetmeyi bile abes görüyorum.
  • Yazarlar gönderecekleri yazıların periyodu konusunda özgür olacaktır. Dileyen fırsat bulduğunda yazı gönderebilir, ancak uzun aralıklarla ve çok esnek bir zaman dilimi içinde de olsa belirli bir periyodun izlenmesi çok iyi olur. Bir diğer deyişle 1-2 yazıdan sonra sıkılmayacak yazarlar aranıyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Belirtmeliyim ki bu arz etmeye çalıştığım hususlar kesin hatları çizilmiş kurallar değil, sadece bu kuralları belirlemeye yönelik olarak tartışılması için öne sürdüğüm kişisel görüşlerimdir. Konuyla ilgili üyelerimizden kendi görüşlerini belirtmelerini rica ediyorum.

Ayrıca üyelerimiz arasında köşe yazarlığı ile ilgilenenler varsa lütfen kendilerini belli etsinler! [options]sticky[/options]