Mesajı Okuyun
Old 01-12-2010, 17:46   #9
Canavar Avukat

Merhabalar,
Bu konunun basligini ilgilendirdigi icin ben de yazmak istedim.
Soyle ki; ozetle anlatmak isterim: dun durusmasi yapilan bir dosya hakkinda davaci vekili, benim muvekkil sirketimin leasing yoluyla davaci tarafa isletmesi icin verdigi bir arac uzerinde onceden kendi koydurmus oldugu tedbirin kaldirilmasi yonunde talepte bulundu. Bu bizim acimizdan cok iyi bir sey ! Iflasin ertelenmesi davasi acmis olan davaci kendi rizasi ile kredi yoluyla temin etmis oldugumuz muvekkilim sirketine ait olan arac uzerinde onceden koydurdugu tedbiri kaldiriyor. Yanlis olan burada basliyor, bendeniz asli mudahil vekiline soruldu denildiginde " Davaci vekilinin tedbirin kaldirilmasi yonundeki talebine aynen katiliyoruz tedbir kalksin" demem gerekirken fahis bir hata yaparak " Tedbir talebinin reddini isteriz" dedim. Ara karar sonucunda hakim de tedbir talebinin reddine seklinde bir karar verdi. Sonradan beyanimda hata yaptigimi anladim. Bu ara karardan rucu etmesi icin 3 gunluk suresi icerisinde yanlis beyanda bulundugumu aciklayan ve aslinda tedbirin kalkmasini istedigimizi bildiren bir dilekce yazsam, hakim kararini degistirebilir mi ? Ne yapmaliyim sizce ? Bahsi gecen konunun goruldugu mahkeme, ticaret mahkemesi sifatiyla asliye hukuk mahkemesidir.

Tesekkurler