Mesajı Okuyun
Old 11-09-2006, 19:26   #2
Adilyaşam

Değerli arkadaşlarım uluslaşmanın en önemli belki de başta gelen öğesi dildir. Dil bir ulusun sürekliliğini sağlaması için en önemli etkendir bana göre . Bu nedenle dilimizin özgünlüğünü korumalı ve geliştirmeliyiz. Bunun için ilk yapılması gereken gençlerimizi bu konuda eğitmek. ne yazık ki gençlerimiz arasında bozuk ve yapay bir dil kullanılmaktadır.Ayrıca ne yazık ki işyeri adları da yapay bir biçimde ve özenti nedeniyle yabancı isimle adlandırılmaktadır.Bunun için kapsamlı bir dil koruma yasası hazırlanıp yürürlüğe konulması gerekmektedir. ayrıca ilköğretim ve liseler, ünv.te eğietiminde de buna önem verilmek ve bütün ulusumuza bu bilincin verilmesi gerekmektedir. özellikle dilimize giren yabancı sözcüklere karşılık bulunması ama tabi bunun ciddi yapılması ve ideolojik saplantılara kapılmaması gerekmektedir. Bunun örnekleri uluslarası alanda çoktur örneğin bu konuda Fransada dil kanunu vardır. ulusal birliğimizin sağlanması dil sayesinde olanaklı olacaktır bana göre . saygılarımla....