Mesajı Okuyun
Old 03-06-2009, 00:53   #1
ALAMUT

Mesaj BoŞanma Davasi Tanik Beyanlari Ve DİĞer Delİller Ve Yardim

Merhaba, tuhaf ve çekişmeli bir boşanma davamızvar. davacı kadın boşanma davası açtığında akabinde davacı koca da ayrı bir boşanma davası açıyor ve dosyalar birlştiriliyor. iki taafın da birbirinden istediği 200 er bin tazminat var. gerçekten çok zor bir duruma girdik. yazılan ilk dava dilekçesindeki iddialar abartılmış ve tanık beyanları ile de ispatlanmaya çalışılmış. istenen tazminat miktarı 200 bin olunca mahkeme yemin falan dilenmeyip herşey söylenir oldu. bizim tanıklarımız ise pasif kaldı malesef.
istediğim şu; biz kocanın internette başka bayanlarla konuştuğunu, cinsel içerikli sohbetler yaptığını iddia ettik. bunun yanıda eşiyle ilgilenmemesini, eşini tartaklamasını, küfür etmesini, eşinin ailesini istememesini iddia ettik. asliye ceza mahjkemesinde koca sanık olarak yargılandı ve eşine basit müessir fiilden ceza aldı ve karar temyiz edildi sanık koca tarafından. ama bugünki 5 saatlik boşanma duruşmasında tanıklar gerçekten iyi konuştular. olmadık şeyleri varmış gibi gösterdiler. kime sorabileceğimi de şaşırdım size sormakta karar kıldım.
iddiamızı ispatlamamız için kocanın yapmı olduğu msn görüşmelerindeki mail adreslrini ve yapılan yerdeki ip numaralarını ispatlamamız lazım. ayse@hotmail.com (öylesine örnek bir mail adresidir) adresli bayanla görüşme yaptınmı diye sorduğumuzda hayır eşim kendi uydurmuş benim mailimden kendi yazmış gibi sözler etti. yani ispatlayamıyoruz. bunu nasıl ispatlarız.
ve koca boşanma davası akabinde babasına ait olan müşterek hane ile alakalı babası ile kendi bir kira sözleşmesi ve tahliye taahhüdü imzalayıp müvekkil bayan eşi evden tahliye ettirmek istediler ve bizim açtığımız bir iptal davasında bu durum tedbiren durduruldu ve muhtemelen de inşallah kazanacağız.
bu durumlar bir evlilikte kusur olur mu? yani bir tarafta soyut iddialar ve bunu destekleyen tanık ifdeleri bir tarafta ise somut ve gerçek ispatlanmış bahsettiğim deliller. sizce bir boşanma davasında hangisi daha üstün tutulur.
denior ki boşanma davasında tanık beyanları esas alınmaz ama hakim karar verirken illa kanaatinde bunu kulanacak veya kullanmak zorunda kalacak. lütfen yardım. tşkler