Mesajı Okuyun
Old 24-07-2010, 15:13   #3
hakkaniyet_

Gerçekten icra müdürleri ve hatta bazı kalem memurlarının davraışlarını anlamak ne mümkün...Birileri onları silah zoruyla oturtmadı o koltuğa,herkes görevi karşılığı maaşını alıyor.Yok efendim beğenmiyorlarsa, yaptıkları işi,o koltuğu bıraksınlar.Bir gün icra dairesindeydim,icra müdürü"hey sen" diye birine sesleniyordu.Baktım,benden kısa bir süre önce mesleğe başlayan meslektaşımdı.Ne yapacak acaba diye gözlemlemeye başladım.Ama bir hiç....Devam etti işlemlerini yapmaya.Bence bu kadarına bile izin verilmemeli,karşılıklı saygıdan tavize asla yer olmamalı.Ben bir avukat olarak, hitap etmem gerektiğinde, "müdür bey" ya da "müdüre hanım" diye sesleniyorsam, karşılığında "avukat hanım" ya da "avukat bey"i duyabilmeliyiz.

Alıntı:
Yazan hakasya
bu hale gelmemiz de elbette bahsi geçen memurların hataları büyük paya sahip ancak şu da bir gerçek ki kendi işinin eksiksiz ve beklenmeksizin yapılması için her türlü tavizi veren meslektaşlarımızın bence hataları daha büyük bir paya sahip.
Kesinlikle sayın hakasayanın da dediği gibi, biz avukatlarda bitiyor iş.Herkes en az bir diğeri kadar saygıyı hakediyor bu işleyişte, bu unutulmamalı.
Saygılarımla