Mesajı Okuyun
Old 03-03-2011, 10:11   #10
sulzu

Alıntı:
Yazan Av.Nazife Eytemiş BAŞAR
Şahsi münasebete ilişkin ara kararınız varsa takibe koyardınız zaten değil mi? eğer yoksa aile mahkemesinden tedbiren yeni bir dava açarak şahsi münasebet tesisi isteyebilirsiniz.

Şahsi münasebet tesisi zaten yerel mahkeme kararı ile var. Özür dilerim ben anlatamadım prolemimi galiba; Yerel Mahkemede görülen boşanma davası geçen hafta bitti, karara çıktı, hakim tarafların boşanmalarına karar verdi, tazminat, nafaka ... ve müvekkilim olan davalı babaya da kişisel ilişki tesisi, yani ayın 1. ve 3. c.tesileri çocuklar babaya verilecek vs.
Şimdi bu karar ara karar değil, tedbir de değil (öyle değil mi?) Yerel Mahkemenin kararı. Bu kararı ben nasıl takibe koyacağım, çocukları babaya göstermeyen anne için bu aşamada yasal olarak ne yapabilirim? Benim sorum ve sorunum bu. Yerel Mahkeme kararı da bana daha dün tebliğ edildi ve ben temyiz edeceğim yani kesinleşmeyecek. Ortada kesinleşmiş bir ilam yok. Sadece ilam var. (Kişisel İlişki tesisine dair) Yargıtay diyor ki; şahsi münasebet, boşanmanın feri olduğundan, boşanma kararı kesinleşmeden takibe konulamaz. Öyleyse boşanmanın kesinleşmesi 2 sene sürecekse, bu iki sene baba çocukları göremeyecek ve buna dair yasal olarak hiç bir şey yapılamayacak demektir? değil midir?