Mesajı Okuyun
Old 18-04-2013, 11:16   #14
Av. esim

öncelikle hepinize iyi çalışmalar.
Bu konuda bugün itibariyle benim de büyük bir sıkıntım var.
Adli yardımdan gelen bir görevlendirmede nafaka talepli dava açıldıktan sonra tarafıma görevlendirme yapılmış. Dilekçe de hiç bir şekilde delillerden bahsedilmemiş bile. Görevlendirme sonrası ben yine de delil listesi sundum, tanık isimlerini bildirdim.
Ön inceleme de davalı taraf hazır değildi,cevap dilekçesi de sunmamıştı zaten,esas hakimimizin de izinli olması sebebiyle başka bir hakim duruşmaya geldi ve belirttiğimiz tanıklara davetiye çıkarılmasına karar verdi.
Bu celse ise mahkemenin kendi hakimi duruşmaya geldi ve ara kararda tanıkların HUMK kanunu uyarınca zamanında bildirilmemesi nedeniyle dinlenmeyeceğine karar verdi,ben her ne kadar sözlü yargılamada olsa ön inceleme de davalı yoktu iddianın değiştirilip genişletilmesi yasağının istisnası olayımızda mevcuttur bu sebeple tanıklar dinlenmeli desemde dinlenmedi ve zaptada geçirilmemiş bu beyanlarım(bilgisayar kapalıydı da her zamanki gibi)
Şu anda ara karara itiraz etmeyi düşünüyorum,müvekkilim çok zor durumda,farklı bir fikri olan meslektaşım varsa yol gösterirseniz sevinirim.
İyi çalışmalar.