Mesajı Okuyun
Old 13-04-2002, 15:02   #7
rezay

merhaba;
İstanbul barosu "biz vesayet makamı değiliz" diyor kimliği Barolar birliği verirse vesayet makamımı olunuyor anlamadım. Ehliyeti her emniyet müdürlüğü kendisi mi veriyor TMMOB kimliğini her il odası kendi mi veriyor kimlik dağıtmakla bağımzıslık nasıl kazanılıyor veya kimliği her Baronun kendi vermesi ile avukatla arasındaki bağı nasıl sağlıyor hala anlamış değilim. İstanbul Barosu Barolar birliğine bağlı değil mi üst kurul değilse bile Barolar birliği bir genel kurul değil mi? elbette böyle bir kurumun olması şart en azından koordinasyon bakımından denetim bakımından (şimdi barolar birliğini kim denetleyecek diye bir soru gelecek ama tabi her baronunda onu denetleme hakkı var) bu arada Baroların verdiği disiplin kararlarının temyiz incelemesi borolar birliği tarafından yapılmıyor mu?
Sayın metin;
yazdıklarınıza katılıyorum Vekalet pulu konusunda söylediklerinizde çok doğru stajyerler kredi ye gelince bu konu benim bir türlü kabul edemiyeceğim bir şey stajyerliği bir türlü okul olarak düşünmüyor insanlar bana göre hukuk fakültesi 5 yıl bu nedenlede stajyerler kredi verilmesi çok sağlıklı değil diye düşünüyorum. birde stajyerlerin avukat yanında çalışmalarına ilişkin şikayetlerinide katılmıyorum. avukatın her işini yapıyoruz evet o yazıhaneyi birlikte kullanılıyor elbette telefon parasıdan yatıracaklar vergide ödeyecekler tanık listeside yazacaklar dilekçede, belki masanın tozunuda alacaklar. stajyerlerin okul bitmiş gibi düşünülmemesi gerekir.
saygılar
av. rezzan aydınoğlu