Mesajı Okuyun
Old 04-11-2007, 16:56   #29
Gordon

Alıntı:
Yazan Oğuzhan Dayar
Sayın Berber bana gereğini anlatabilir misiniz? Üniversite ilk sınıfta okuduğumuz Türk Dili ve İnkılap Tarihi derslerinde anlatılanları ya da anlatılmaya çalışılanları biz zaten İlköğretim 7.sınıftan beri dinlemiyor muyuz? 7-8 seneden öğrenemediklerimizi Hukuk Fakültesinin 1.sınıfında mı öğreneceğiz? Yada 7-8 senede öğrendiklerimizi tekrar öğrenmenin manası nedir?

Cevaplarınızı bekliyorum Sayın Berber.

Sayın Dayar zaten sorunda bur da baş gösteriyor. Türk Eğitim Sistemi'nde varolanın üzerine yeni şeyler koymak yerine, ısıtıp tekrar sunma yöntemi benimsendiği için Hukuk Fakülteleri'nde okutulan Türk Dili ve Edebiyatı ile İnkılap Tarihi dersleri verimli olamıyor şu konuda size katılıyorum bu dersler bu haliyle yetersiz ama gereksiz değil. Olması gerekenden birazcık bahsedecek olursak; öğreğin Türk Dili ve Edebiyatı derslerinde dilbilgisi, imla ve noktalama kurallarına sadık kalmak birinci şart olmak üzere Hukuksal makaleler yazılması dersin verimliliğini arttırabilir. Zaten bunları biliyoruz ne gerek var derseniz çevrenizdeki Huku Fakültesi öğrencilerine bir göz atmanızı öneririm. İnkılap Tarihi derslerinde ise yakın tarihimiz üzerinde yapılacak münazaralar hem bildiklerimizi pekiştirmiş olur hemde bize tarihimizi özümsememizde yardımcı olur. Bunlar benim naçizane önerilerim çoğaltılabilir ve çeşitlendirilebilir.