Mesajı Okuyun
Old 20-09-2011, 19:10   #19
hukukbilgisi

Varsayılan Tarihte İlk Ayrılık

Tarihte İlk Ayrılık

Bugüne kadar elde edilen bilgiler, tarihte ilk ayrılığın Adem ile Havva arasında yaşandığını göstermektedir, değerli okurlar.

Tarihteki bu ilk ayrılık vakası ile ilgili olarak çeşitli rivayetler bulunmakta ise de, en akla yatkın olanı, yine benim geliştirmiş bulunduğum teoridir. Google’da bu hususla ilgili olarak yapacağınız bir arama işlemi sonucunda, % 90 oranında benim teorimle karşılaşacaksınız ki, bu da benim ne kadar haklı bir teorisyen olduğumu kanıtlar, betimler ve resimler.

Tarihin ilk ayrılık vakasını kısaca anlatmaya çalışacağım şimdi.

Adem ile Havva, hayatlarını bir mağarada sürdürmektedir o vakitler.
Adem, çeşitli av hayvanları avlamak suretiyle iaşe sorunsalını çözerken; Havva da, mağaranın zeminini süpürerekten temizlik sorununu çözüyor ve olası bir dinozor gribi tehlikesine karşı, kendince tedbir alıyordu.

Adem, yabani hayvanlardan kimisini evcilleştirmeye başladığında, ortaya şöyle bir problem çıkmıştı: Adem’in artık boş zamanı vardı, fakat boş zamanını nasıl değerlendireceği konusunda hiçbir fikri yoktu. Bu nedenle, mağaralarındaki sert bir taşın üzerine oturup, bir elini çenesine dayayıp o şekilde uzun uzun düşünüyordu.

Bu şekilde aylar yıllar geçti ve bir gün nihayet Adem, Havva’ya seslendi: “Buldum Havva buldum. Boş zamanlarımda ne yapmam gerektiğini buldum. Benim, boş zamanlarımda Süper Lig maçlarını seyretmem lazım, lan!.. Bu maçlar nerede oynanıyor ve oynatılıyorsa oraya gitmem lazım.”

Adem’in bu çıkışı, Havva ile olan ilişkisini limoni bir hale getirmeye yetmişti. Havva ise, Adem’in maç ayağına kendisinden ayrı zaman geçirmek istemesini şüpheli bulmuş ve içten içe endişeleniyordu.

Hal böyleyken, Havva’nın aklına şeytani bir plan geldi. Adem, büyük ihtimalle göğüslerini küçük buluyordu ve göğüslerini iri gösterecek bir hinliğe ihtiyacı vardı. Bu amaçla, bir adet hindistan cevizi temin ettikten sonra onu ikiye böldü Havva.

İkiye böldüğü hindistan cevizinin içini de oyduktan sonra göğüslerinin üzerine kapak yaptı (Havva, henüz farkında değil ama sütyeni icat etti). Vücudunun son görüntüsünden gayet memnun olarak Adem’in yanına koşturan Havva, onu çok geçmeden baştan çıkardı.

Bu ateşli gecenin gözle görünen tek sonucu, Adem’in 2 adet dişini, hindistan cevizlerinde bırakması oldu değerli okurlar. Havva’dan canı yanan Adem, Süper Lig konusuna kafayı iyice taktı ve bir gün Havva’ya bile haber vermeden başka coğrafyalara doğru yola çıktı...

Terk edilmeyi gururuna yediremeyen Havva, birkaç ay yalnızlıktan sonra kendi kendine yüksek sesle şöyle mırıldanmaya başladı: “Nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum ama bir an önce televizyonlara çıkıp, oralardan Adem’ime seslenip yuvamıza dönmesini sağlamalıyım!..”

Bir zaman sonra yeniden bir araya gelen Adem ile Havva, İblis’in sözlerine kanarak yasak meyve’yi tadınca, Tanrı’nın gazabından kurtulamadı ve ikisi birden Cennet’ten şutlanmış oldular. Bu şutlanma üzerine, Adem’in futbol merakı tekrar depreşti ve Havva’yı tekrar terk etti.

Adem’in ayrılma konusundaki ısrar ve inadı, zaman içerisinde insanoğlunun genlerine bir kod olarak girmiş ve bir daha da çıkmamıştır...