Mesajı Okuyun
Old 26-12-2006, 22:05   #13
didem kunal

Neşeli avukatl yalancımı?

öncelikle şunu söylemeliyim ki ben bu mesleğin daha yeni yeni tozunu yutanlarındanım.stajer avukatım ama staja başladığım ilk günden beri çevremdeki aile büyükleri ve komşular "sen yalan söyleme dürüst avukat ol"diyorlar.ordan başka bir büyüğümde "avukatın dürüstümü olurmuş.yalan söylemeyecekse niçin avukat olacak ki"dedi.inanın daha yolun bukadar başındayken bukadar ağır sözleri üstelik örnek olduklarını düşündüğüm büyüklerimin söylemesi beni çok üzdü.bu düşünce türk halkının beynine öylesine yerleşmiş ki çıkarmanın imkanı inanınki yok.güvenmediğim kişinin davasını almaya kimse beni zorlayamaz ki.adam öldürmüş biri aynında çalıştığım avukata geldi.ne olur beni kurtar sana şu kadar yüksek meblağda para ev vaad ediyoruz dedi.zaten bu suç değilmi ki?avukat bunu kabul ederse suça iştirak.suç teşkil eden bir olayın masumiyeti nasıl savunulur ki?ozaman bu o adliyelerde gördüğümüz adaletin ablemi olan gözü bağlı heykelin kime ne anlatmasını bekleyebiliriz ki?sevgili meslektaşlarım ben bu duruma gerçekten çok üzüldüm ve tek başıma bu yanlışı düzeltebileceğime inanmıyorum.yazılarınızla bana destek olmanızı istiyorum ki içimizde bunu yapan meslektaşlarımıza karşı biyerden başlamak zorundayız.birinin yaptığı yanlış binlerce avukata mal edilemez edilmemeli.teşekkürediyorum ilginize.