Mesajı Okuyun
Old 09-05-2011, 10:22   #1
Konuk

Varsayılan BoŞanma Ve Feragat

Öncelikle böyle faydalı bir siteyi bizlere sunmuş oldukları için site yöneticilerine teşekkür ediyorum.
Benim sizlere sorum; Eşimin yaklaşık bir yıl öncesinde davacı sıfatı ile açmış olduğu (Evlilik birliğinin temelinden sarsılması) boşanma davası ile ilgili.
Eşim ve ben son bir buçuk ay içerisinde anlaşarak evlilik birliğimizin devamı konusunda hem fikire vardıktan sonra bir hafta önce gerçekleşen boşanma davasında eşim de ben de bu düşüncemizi hakime duruşma esnasında bildirdik. eşim davadan vazgeçtiğini beraber aynı evde ikamet etmeye başladığımızı, bende eşimin söylediklerinin doğru olduğunu ve boşanmak istemediğimi söyledim.
Hakim de söylediklerimizi aynen tutanağa geçirdi. olumlu karşılayarak davanın reddedildiğini söyledi ve tutanağa da geçirdi ve eşimde ben de bu tutanakları imzaladık.
Ancak adli bilgi sisteminden davanın düşüp düşmediğine dair bakmak istediğimde davanın düşmüş olduğunu değil, duruşmanın yapıldığını ve duruşmanın ertelendiğini yazdığını gördüm. ancak duruşma ertelendi yazmasına rağmen ertelenen tarih yazmıyordu.
Özetle eşimde ben de davadan vazgeçtiğimizi söylememize rağmen davanın düşmeme riski olabilir mi _? Bu anlamda ne yapılabilir ?