Mesajı Okuyun
Old 27-12-2009, 23:33   #75
Godfather

Sn. Av. Sebahattin

Çok zaruri ve hayati konulara değinmişsiniz. Teşekkürü bir borç bilirim. Bu derece hassas meslektaşların varlığı beni çok sevindirdi. (ki aslında herkesin olması gereken de budur diye düşünüyorum.)

Bu konu o kadar can sıkıcı olmaya başladı ki, şahsen ben yazılan her dilekçeye, her müracaata matbu bir "red" cevabı hazır bulundurduklarına kâniyim. Ve bu kadar çapsız, bu denli anlayışsız, ince sezgiden uzak, bu kadar yorum gücünden yoksun insanların nasıl olup da hakim ve/veya adalet bakanlığında belli koltukları işgal ettiklerine şaşıyorum.

Avukat görürse şöyle olurmuş böyle olurmuş. Yahu bir kere önce yazılan dilekçeyi bir oku! Adamın uygulamadan haberi yok, karşılaşılan sorundan haberi yok. Orada eline bir elektronik imza vermişler. "Bu belge elektronik imza ile imzalanmış olup ayrıca fiziki evrak gönderilmeyecektir" diyor, basıyor imzayı... Güler misin, ağlar mısın???

Bir de hukukçu arkadaşlar çıkıyor, hakimlikle avukatlık arasındaki farktan dem vuruyor. Ben de diyorum ki; size bir SERZENİŞte bulunurdum amma, burası yeri değil...

Saygı, sevgi...