Mesajı Okuyun
Old 05-11-2009, 23:54   #22
üye8180

Sayın meslektaşım. Görünüşün çok fazla bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Özellikle, yıllarını bu mesleğe vermiş üstatlarımıza bakıyorum da, bırakın özenli kılık kıyafeti, kiminin elleri titriyor, kiminin başı sallanıp duruyor istemsiz. Ancak, yaşları ne kadar ileri olursa olsun, mesleklerine dört elle sarıldıklarını, sabahleyin pek çok genç meslektaştan önce, adliye koridorlarında koşturmaya başladıklarını görüyorum. Üstatların, insan ilişkileri de gayet iyi. Yani bu toplum, ne şekilde gerektiriyorsa, öylece bir davranış modeli, hitabet geliştirmişler. Bu avukatlar tanınmış avukatlar...

Dosyalarına hakim, işine tam manasıyla konsantre olabilen, ruhunu koyan, gerektiğinde koşturmaktan çekinmeyen, insan idare edebilen, işine saygılı avukat iyi avukattır. Bir avukat, kendi bürosundaki tüm işleri en iyi şekilde takip edebilse, dosyalarına hakim olsa, zaten başka bir uğraşa vakti kalmaz diye düşünüyorum. Kendi sağlığımızı bozacak bir takıntı haline getirmemek kaydıyla, ' hep daha iyisi ' hedefimiz olmalıdır.