Mesajı Okuyun
Old 30-04-2002, 21:32   #4
aristo

Karar GERÇEKLERDEN BAHSEDİYORUM

Sayın Tikici,
muhterem hukuki görüşlerinizi çoğu zaman takdirle ve bilgilenerek okuyorum.Öncelikle ben gerçekten avukatlık yapıyorum görüşlerimden dolayı şüpheye kapılmanız doğal olabilir.Ancak ben bu konuya dikkat çekmek istedim ve tamamen mesleki hayatımda gözlemlerim ve işittiklerime dayalı gerçek olgulardan sözediyorum.Sizin içinde bulunduğunuz mesleki yaşantınız da belli bir kariyeriniz olduğuna şüphem yoktur.Ülkemiz'de büyük kentlerimiz dışındada avukatlar varlığını sürdürme çabasındadır ülkemizi dolaşın ve avukatlarla konuşun yeni avukatlığa başlamış olan meslektaşlarımızın dertlerini bir dinleyin bakalım neler çıkacak bunu yapma imkanınız yoksa ciddi anketler hazırlayın ve barolar vasıtasıyla yaptırın göreceksiniz.avukat mesleki hayata başlangıcında hiçbir sosyal ve ekonomik güvencesi yoktur para kazanmak zorundadır her ay geçimini sağlayacak parakazanmak zorundadır ve onu çok güç şartlar beklemektedir mesleğinde çok iyi paralar kazanmış itibar kazanmış partilere yönetici olmuş eski avukatlarımız mesleğe nasıl başladıklarını bilirler unutmazlar ancak yeni mesleğe başlamış meslektaşlarının halini hiç düşünmezler ve bilmek istemezler
-halkımıza bir anket götürün avukatlara güveniyormusunuz onlar hakkında ne düşünüyorsunuz diye göreceksiniz böyle bir araştırma hiç yapılmışmı ama biz halkın içindeyiz giderek meslektaşlar hakkında önyargıların nasıl oluştuğunu iyi biliyoruz
-hakim ve savcıların avukata bakışlarını çok iyi biliyorum tabiki bütün söylediklerimin istisnaları vardır ama ben genel den bahsediyorum
-Siz icra müdürleri ve katiplerinin çoğunun avukattan rüşvet almadıklarını söyleyebilirmisiniz adliyelerde rüşvet olaylarını hiç duymadınızmı
-söylediğim sıfatlar tabiki çok çirkin ama bunları ben söylemiyorum ve söyleyememde benim bu konya dikkat çekmemin amacı düşünmek ve mesleki itibarı nasıl kazanırızı bulmak içindir ama öncelikle doğru tespitleri koyabilmek bunun üzerine çözüme gitmektir.saygılarımla