Mesajı Okuyun
Old 08-01-2021, 07:35   #1
Konuk

Varsayılan Kayınvalide ve kayınbabanın psikolojik baskısı

Merhaba 6 aylık evliyim. Toplam 1.5 yıldır ne huzurumuz ne mutluluğumuz kaldı,, ne evlilikten bişey anladık ne nişan ne kına ne düğün...Gereken sınırı çizsemde, mümkün olduğu kadar mesafe koyup kendimi korumaya çalışsamda çözüm değil.. Eşimle hiç bir sorunumuz yok.. eşimin annesinin ve babasının bizim özgürlüğümüzü kısıtlamadıkları, sözlü ya da telefon mesaj yoluyla baskı kurarak inatla egoistçe davranmadıkları sürece mutlu ve huzurluyuz.. Sorun şu ki eşimin ailesi zorla evine çağırıyor evde kavga gürültü küfür kaba davranışlar... Mesafe koyup uzaklaşıyorum telefonları engelliyorum bu sefer eşini kışkırtıp evimin kapısına dayanıyorlar.. Eşim defalarca ailesiyle konuştu ben defalarca yüzlerine söyledim uyardım onlarla mutlu olamadımızı yaptıklarının düşüncelerinin bize sürekli zarar verdiğini evliliği ize zarar verdiklerini.. Ama çözüm yok... Baskı inat ısrar ev basma günde 10 dan fazla arama, eşimin iş yerinde rezillik çıkarma, telefonla ulaşıp lafıyla bize sinir krizleri geçirmesi bitmiyor... Eşimde arkamda da dursa savunsada bunları durduramıyor olayları engelleyemiyorsanız.. Annesi benim dediğim olacak, yapacaksın ben istediğimi yaparım kodunda... Sonuç olarak bu durumda eşimin ailesinden nasıl korunabiliriz? Artık panik atak oldum, ve hamileyim bebeğim zarar görecek