Mesajı Okuyun
Old 08-11-2013, 03:13   #1
Konuk

Varsayılan çalışan kadının evdeki sorumlulukları

iyi günler.
ben eşimle aynı iş yerinde çalışıyorum, aynı işi yapıyorum, aynı parayı kazanıyorum. fakat eve girince o kanepeye uzanıp, elinde kumandayla dinlenirken, ben yemek yapıyorum, çocuklarla ilgileniyorum, bulaşıkları yıkayıp, ortalığı toparlıyorum. hafta sonunu çamaşır, temizlik ve ütüyle geçiriyorum.
eşim bana hiçbir konuda yardımcı olmuyor. yaparsa alışveriş yapıyor ve görevlerinin bundan ibaret olduğunu söylüyor. hatta bir de yumruğunu masaya vurup "ben erkeğim erkek. sen kadınsın, bunlar senin görevin." diyor.
işten ayrılmayı, en azından part time çalışmayı istediğimi söylediğimde de maddi olarak durumumuzun uygun olmadığını söyleyip, red ediyor.
merak ediyorum eşitlik bunun neresinde? kölelikten bir farkı var mıdır? son zamanlarda bir de boşanma geçiyor konuşmalarında. benim bir eş ve anne olarak görevlerimi layıkıyla yerine getirmediğimi iddia ediyor. ben her gece yorgunluktan yatağı zor bulurken, bu söyledikleri beni hepten çıldırtıyor. sırtımdaki fıtıklarla bir de suyunu bile ayağına getirtirken takdir bile görmüyorum ya, en çok bu koyuyor insana.
sorum şu; çalışan bir karı ve kocanın kanunen evlilik kurumu içindeki görevleri nelerdir?
teşekkür ederim.