Mesajı Okuyun
Old 14-12-2009, 10:01   #49
Özoğlu

Sınav tecrübesi olan biri olarak,sınava girmek isteyen üyelere öncelikle eski sınav sorularını tetkik ederek ösym nin soru tarzını anlamalarını tavsiye ederim.(eski sınav sorularına ösym nin sitesinin arşiv bölümünden ulaşabilirsiniz)Kaynak bakımından ise yönlendirmede bulunmayı pek doğru bulmuyorum.Bu hususta piyasada sınavlara yönelik pek çok yayın olduğunu söylemekle yetineyim.Ayrıca mümkün olduğunca çok soru bankası temin edilmesini şiddetle tavsiye ederim.Zira mezkur sınav hukuki muhakeme yeteneğinizden çok mevzuat bilgisi temelli soru tekniği bilginizi sınamaktadır.Son olarak dershane gerekliliğine ilişkin şunları söyleyebilirimershaneye giderek 'profesyonel' yardım almak hem zamanı verimli kullanmanıza hem de konuları belirginleştirmenize elbette çok büyük katkı da bulunacaktır.Ancak dershane ikame edilemez bir hizmet vermektedir de diyemeyiz.Sınavlara yönelik kaynkları dikkatle tetkik ederek de dershanenin size verebilieceklerini kendiniz edinebilrisiniz.Ancak evde,büroda vs.ferdi olarak ders çalışma alışkanlığı edinememiş adaylar için şüphesiz dershanenin çalışma ve rekabet ortamı çok faydalı olacaktır.Buna ilişkin son söz olarak;sınava hazırlık döneminde ben dershaneye gitmedim ve eksikliğini de hissetmedim;ancak zamanım elverseydi kesinlikle giderdim diyerek bitireyim.