Mesajı Okuyun
Old 14-07-2016, 09:37   #9
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Admin
"Duolingo" uygulamasını kurmanızı öneriyorum. Hem android, hem iphone sürümlerini bulabileceğiniz, ücretsiz, reklamsız dünyanın en ünlü dil öğretim applikasyonu. Üstelik mucizevi şekilde kendi istediğiniz zamanda, günde sadece 15-20 dakikanızı ona ayırmanızı bekliyor. Ama tek bir şartı var: Bir tek gün bile aksatmadan düzenli yapacaksınız! 6 ay bu programı kullanın. 6 ay sonra "ben bir gün bile aksatmadan her gün yaptım!" diyorsanız, gelin dilinizin ne kadar geliştiğini burada paylaşın.

Tam 75 gün hiç aksatmadan bu programa girdim. Geçen gün yurtdışından döndüm ve bu sefer farklıydı... Özellikle anlama kısmı daha da gelişti.

3 yıl önce New York barosu dünya avukatlarını ağırlıyordu, arkadaşım hazır ben New York'a gidiyorum diye adımı listeye ekletmiş. Dünyada nerede olduğunu dahi gösteremeyeceğiniz ülkelerden meslektaşlar vardı. 30 Kadar avukat New York'ta bulunan adliyeleri dolaştık ve bir duruşmayı izledik.

Benden başka herkes çok iyi konuşuyor ve yorumlar yapıyordu. Mesela Çad'dan bir avukat neredeyse savunma yapacaktı...

O gün aslında İngilizce bilmediğimi farkettim.

Dualingo gibi birşey tam bana göreymiş ancak bu da kendini tekrarlamaya başladı. Bundan sonra Dualingo ile beraber Sayın Oruç'un belirttiği sitelerde biraz daha ilerlemeyi düşünüyorum...

I'll share my experiences from here