Mesajı Okuyun
Old 25-03-2010, 09:35   #19
avukatzd

öncelikle bu konuyu başlatan meslektaşıma teşekkür etmek istiyorum. ben konuyu hukuki boyutuyla değil de insani boyutuyla ele almak istiyorum..ben stajım da dahil olmak üzere 5,5 yıldır diyarbakır adliyesine girip çıkıyorum. bundan 4-5 ay önce üst üst 2 hafta polislerle tartışmak zorunda kaldım. bunların ilkinde 4 polis üzerime yürüdü.ve bununla ilgili anında başsavcı vekiline hakkımda iftira dolu beyanlarla şikayet edildim. ikincisinde ise hakarete maruz kaldım..diyarbakır adliyesinde gerek avukat çevresinden gerekse de personel çevresinden beni tanıyan çoktur. hiç kimse bir bayan avukatın böyle bir muameleye maruz kalmasına anlam veremedi. ne oldu peki başsavcı vekilinin yanına çıktık ilgileneceğini söyledi. ancak durum daha vahimleşti. diyarbakır adliyesine gelip görenler bilir.adliyenin çevresi polis barikatıyla aylardır çevrilmiş durumda..hatta bazı kendini çok zeki zanneden polisler avukatları da bu barikat girişlerinde aramaya çalışmakta. aratmak istemeyen avukatlara da zorluk çıkarmayın denilmekte. diğer adliyeleri bilemem ama biz "polis" adliyesinde çalışmaktayız. yalnız benim en garibime giden ve kendi meslektaşlarıma olan güvenin bitmesine neden olan durum ise; her halt için basın açıklaması yapan ve alakalı alakasız herşey için yürüyüş yapan baromuzun bu durum karşısında hiçbir hareketini göremem..kendi hakkını dahi arayamayan ancak başka meselelerde çok güzel yaygara çıkaran bir baronun üyesi olmaktan dolayı üzüntü duymaktayım..her ne kadar barış arkadaşımız bununla ilgili baronun görüşme yapacağını belirtmişse de bu olay bir iki günlük bişey değil yaklaşık 6-7 ay belki daha fazladır buna maruz kalıyoruz..ilgilenen arkadaşlara teşekkürler..