Mesajı Okuyun
Old 25-05-2022, 20:06   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma davasında davalı eşe karşı açılan kadına şiddetten açılan ceza davaları çekişmeli bosanma davasına etkkisi nedir dava uzarmi hızlanır mi

merhaba değerli hukukcu büyüklerim sizlerin sayesinde haklarımı öğreniyorum yardımınıza bilgilerinize ihtiyacım var bir yıl süren evliligi sideetten dolayı bitirme kararı vererek Bosanma davası açtım bir yıl oluyor dava çok uzar mı açılan ceza davaları davanin sonucunu etkiler mi bosaa kararı verilir mi yoksa yıllarca süren hukuk mücadelesine devam etmek istesemde bu süreç beni çok yıprattı bir yandan oldirue korkusu bir yandan cezasını çeksin istiyorum çekişmeli bosaa davası kaç yıl sürüyor micadlwe etmeli miyim yiprandikca pes mi etmeliyim vereceğiniz bilgilerle doğru kararı vermek istiyorum bana yol gosterit misiniz pes etmemek için direniyorum

Eşe karşı açılan tehtit hakaret , silahlı tehtit basit yaralama kadına şiddetten açılan ceza davaları çekişmeli boşanma davasında tanik dinleme aşamasında boşanma kararı verilebilir mi
davalı eş anlasmali teklifinde hiç bir hak talebim yoktur hakkımizda açılmış açılacak olan davalardan vazgeçiyoruz diye tüm maddelerin altında bu yazı var dava anlasmaliya dönerse ki dönmesini değil bana yasattiklarinin cezasını yargı karşısında çekmesini istiyorum
anlasmaliya dönerse hiç bir hak talep etme hakkım yokmu maddi manevi tazminat talebim olamaz mı dava uzarsa anlaşmayı kabul edersem açılan ceza davalarında davalı eşi afetmis mi sayilacagim ceza davaları anlaşmalı boşanmaya dönerse davalar dusermi çekişmeli boşanma davası boşanma yönünde karar çıkar mı bana uasattiklarindan dolayı , maddi manevi tazminat kararı verilir mi boşanma davası kaç yıl sürüyor bana üç yıl sürer dedi avukatım anlasmalida hiç bir hak talep edemezsin dedi imzala kurtul dedi müşteki olduğum ceza davalarına avukat tutma imkanim yok kimsem de yok ne yapmalıyım öldürülme korkusu yaşıyorum anlaşmayi imzalamadim diye dava yıllarca sürer mi bir an önce kurtulmak için haklarımdan ceza davalarından vazgeçmis sayılır mıyım pes edersem anlasmaliyi kabul edersem davalar düşer mi ne yapmalıyım saygilar