Mesajı Okuyun
Old 20-04-2007, 12:37   #17
Nesrin D.

http://www.haberler.com/erzincanlila...kayeti-haberi/
Erzincanlıyım ama yukarıdaki linkde ki haberde belirtildiği gibi dizide ki ne olaylar ne mekanlar ne insanlar ne konuşmalar ne giyimler Erzincanla uzaktan yakından ilgili değil.Diziyi bi kaç kez izlemeye kalktım ama sinirlendim ve kanalı değiştirdim.Bu nasıl bir saçmalık.Dizi tam bir kurtlar vadisi olmuş.mafya,terör...vb.Vali recep yazıcıoğlunun başından bu tür olaylar kesinlikle geçmediği gibi Erzincan'da bir tane puşili insan görmek mümkün değil.(puşili insanları küçümsediğim anlaşılmasın,sadece geleneksel kıyafetin o olmadığını vurgulamak istiyorum) Ayrıca,dizi Erzincanda değil Eskişehirde çekilmekte, Porsuk çayı Fırat diye seyirciye yutturulmakta.Dizide anlatıldığı gibi Erzincan'da terör sorunu yok.Olmaz da umarım(bu konuda da Erzincanla başka şehirleri karıştırmaktalar sanırım)
Erzincan doğudaki en modern şehirdir.Bunu bir Erzincanlı olarak ben değil batıdan görevleri dolayısıyla Erzincana atanan ve doğunun diğer şehirlerini gören insanlar söylemekte.
Dizinin başında en azından dizideki olayların,kişilerin,mekanların hayal ürünü olduğu belirtilmeli ve insanları kandırmaktan vazgeçmeliler diye düşünüyorum
Gelin ve erzincanı görün.Önyargılarınızdan kurtulun.