Mesajı Okuyun
Old 17-02-2013, 10:42   #1
Sefe

Varsayılan telefon kayıt ve görüntülerinin delil olarak kullanılabilmesi

Merhabalar,
Esımle 2008 yılınd evlendık ve esım evlendıgımız sure boyunca benı aldattı.Ilkı ben hamıleyken eskı sevgılısı ıle facebook gorusmelerını yakaladım.Kızım dogdugunda ınternetten bırsuru bayanla chat ortamında gorustugunu hatta bulusma teklıf ettıgını gordum.Kızımız 1 yasına gırdıgınde ısyerınden dul bır bayanla ayrıntılı faturada 700e yakın mesajını yakaladım.Her defasında reddettı,aıleler araya gırdı ama benım suphelerım hıc gecmedı.2012 yazında cınsellıkten uzak kaldıgı ıcın tartısmalarımız oluyordu (2 ayda bır benım zorumla cınsel ılıskı yasıyorduk).Telefonuna baktıgımda belden asagı goruntuler vardı ve esımın sesı duyuluyordu bır bayanla cınsel ılıskı yasıyordu.Esım bu yaz bunu ıtıraf ettı,bır avukata danıstım vıdeoda yuz gorunmedıgı ıcın ıspat edemezsın demıstı.En son bu bu hafta facebook una gırdıgımde telefonuma senkronıze fotograflar dıye bır bolum acmıs orada yıne bır bayanla oral seks yaptırırken ve cnsel ılıskı fotograflarını gordum.Eşımın telefonundan cekılmıs ama esım gorunmuyor ve bayanın da yuzunun yarısı gorunuyor ve tahmınımce daha once benı aldattıgı ıs arkadası oldugun dusunuyorum.Fotografları kaydettım ama esımın fotosu ıcınde yok.

soru 1- esımle bosanmak ıstersem bu fotograflar ısıme yararmı?Bu fotografları delıl olarak kullanabılırmıyım?

soru 2- Esımle ıkımızın kullandıgı telefon hatları teyzemın uzerıne kayıtlı ve yaklasık 7-8 yıldır bu hatları kullanıyorz.teyzem son 6 ayın ayrıntılı faturasını ısterse ve ben de gorusme yada mesaj akışını ıspat edebılırmıyım?Hattın teyzmın uzerıne olması sorun yaratırmı?

soru 3- Baska ıspat yollarına gırersem, ne tur kanıtlara ıhtıyac duymalıyım.Fotograflarını cekersem ne turde olması kanıt saglayabılır.Bır de bu bayan esımın ısyerındeyse ıs arkadasım berabezr gezebılırız deme hakkı varmı

soru4-Şahit bulabılırsem sahıtlerın ne yonde ifade vermesi gerekebılır.

Şimdiden tesekkurler.