Mesajı Okuyun
Old 14-02-2005, 09:15   #1
Erdal1

Varsayılan Bankaya Karşı Tazminat Davası.

Arkadaşlar merhaba,
(Okuyup fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum)
1993 yılından bu yana bir kamu kuruluşunda çalışmaktayım,
X bankadan ,1998 yılında, üye olduğum dernek kanalıyla almış olduğum kredi kartıyla bir yıl boyunca birkaç defa alışveriş yaptım ve tüm harcamalarımı zamanında ödedim.Sonraki yıllarda bankadan kart yenilemesi talebim olmadı ve bana teslim edilen herhangi bir kart yok.2003 yılı sonunda ilamsız icradan tebliğat geldi ve bankaya olan borçlarımı ödemem istendi.yaptığım görüşmeler neticesinde borcumun kart yıllık üyelik ücretlerinden kaynaklandığını öğrendim ve teslim almadığım/Kullanmadığım kart için beni borçlandıramayacaklarını söyledim.Sonuçta ben herhangi bir ödeme yapmadan İBRANAME verdiler ve olay kapandı zannediyordum ki ;
geçen hafta bir başka bankadan kredi talebim ''Negatif nitelikli borçlu kaydım olmasından ''dolayı reddedildi.
1- 12 yıldır aynı kuruluşta çalışıyorum
2- 12 yıldır kart almamıza neden olan derneğin üyesiyim
3- ikametgah değişiklikleri muhtardan takip edilebilir.
4-Son beş yıldır ikametgah adresim aynı
5-X bankanın avukatı-tebliğatı yapan-kurumumuzun vakfına ait gayrimenkulde kiracı
bana tebliğat yapılamaması mümkün değil-iyiniyetli iseniz-
benim kusurum olmadan ,ben ve ailem hayatımızın bundan sonraki bölümünde hiç haketmediğimiz halde,Bu konularda alerji derecesinde titiz olduğumuz halde,ÇOK CİDDİ mağdur edildik.

Tarihler,benim bankaların negatif listesine girdiğimi öğrendiğim tarih(10.02.05),zamanaşımı,YİBK,vs.
gözününde bulundurarak fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim,selamlar erdal