Mesajı Okuyun
Old 02-05-2011, 16:04   #7
av.isa1923

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bu tutanaktan sonra kiracı da bir çilingirle anahtarı değiştirip eve yerleşse ve size bir ihtarname çekse ve dese ki "Ben evi boyatacaktım. O, yüzden evi geçici olarak boşalttım. Ama siz, yasal hakkınız olmamasına rağmen konutuma girerek konut dokunulmazlığını ihlal suçu işlediniz, savcılığa şikayet edeceğim" derse, ne dersiniz?

Öncelikle tahliye davasının sonunda ev sahibinin, meskeni icra memuru vasıtasıyla tahliye edilmesi şart mı? Kİracı da kendi rızası ile evi boşlatamaz mı? Belirttiğim tutanaklardaki kişiler aynı zamanda kiracının evini "TAHLİYE AMACI İLE BOŞALATTIĞI"na tanık konumundalar. Dolayısıyla savcılığa başvursa bile sonuç alamayacaktır. Ancak bir an iç in sizin dediğinizi doğru kabul etmemiz durumunda, o kiracı evi " kendi rızası ile tahliye edip" anahtarı ev sahibine verdikten sonra -ve evi tahliye ettiğine ilişkin yazılı bir beyan vermemesi durumunda- sonra da savcılığa gidip evsahibim anahtarımı çalıp konut dokunulmazlığımı ihlal etti, tüm eşyalarımı çaldı diye de şikayette bulunabilir.