Mesajı Okuyun
Old 04-06-2007, 15:06   #3
SINIRSIZ

Bu konu benim için çok sıkıntılı bir konu.. şehrimizin uyapa da geçtiği bu günlerde iyice bunalmış bir durumdayım.örnek no 9 ile 6 arasındaki farkı sorduğum için özür diliyorum.. asıl olarak tapudan aldığımız resmi senette borç açık olarak kabul edilmiş. bu yüzden icra emri göndermemiz geretiğini düşünmüştüm. Fakat öğrendiğim kadarıyla bu takipte önceden borçluya ihtarname göndermek gerekiyormuş.. yani icra emri gönderebilmek için para borcunu ihtiva eden senet + ihtarname şart.. 9 ile 6 nın bu farkını öğrenmek istemiştim. aslında karmakarışık bir sürü bilgi var şuan kafamda .. henüz tam oturtamadım...

Yalnız sizin söylediğiniz gibi olmasını dilerdim. yani keşke takip masraflarımızı alabiliyor olsak fakat öğrendiğim kadarıyla bizden önce ipotek sahibi alacaklısı varsa satış masrfalarımızı alabiliyoruz fakat takip masraf ve vekalet ücretlerimizi alamıyoruz..bunun dayanağını bulamadım.. internette ders notlarından okuduğum bir bilgi bu.bu yanlış bir bilgiyse doğrusunu, doğruysa dayanağını öğrenmek isterdim..

sonuç olarak, bu yeni ve insanı çileden çıkaran uyap sisteminde açmayı başarabilirsem takibi açıp biraz seyrine bırakacağım...ilginize çok teşekkür ediyorum..