Mesajı Okuyun
Old 14-04-2007, 12:56   #4
sultanisik

ben bu olayın küçük bir versiyonunu bizzat yaşadım.Benim kayıtlarımda herşey aynı sadece doğum yerim nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde 20 yıl sonra değişti ve üstelik bütün kayıtlarda ve eski kütüklerde dahi bu değişiklik göründü.Nüfus müdürü olan bir tanıdığıma bu konuda akıl danıştım.Öncelikle idareye başvurmamı ama idare yanlışlığı büyük ihtimalle kendi içinde çözemeyeceği için benden daha sonra mahkeme kararı isteyeceklerini belirttiler.Yani önce idareye başvurup olumsuz yanıt almanız gerekiyor.Yeri gelmişken şunu hatırlayan arkadaşlarımız vardır.Bundan aylar önce gazetelerde mernis sisteminin karıştığını ve tek bir kişi hakkında birçok kayıt olabildiği gibi aynı tc numaralarının birkaç kişiyede verilmiş olduğu haberleri çıkmıştı.Daha sonra ilgili kurum bu durumu ne kabul nede reddeder açıklamalar yapmıştı.Bu haberlere ve konunun nasıl çözüme kavuştuğuna ilişkin bir araştırmada işinizi kolaşlaştırabilir diye düsünüyorum.Zira sanırım bahsettiğiniz olayda bu karmaşadan kaynaklı olabilir.
Saygılarımla..