Mesajı Okuyun
Old 03-01-2008, 17:19   #10
sciceks

Sayın Yücel verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. bu hususları değerlendirmiştim, ancak daha farklı şeyler bulunabilirmi diye düşünerek araştırmaya devam etmekteyim.tüm olasılıkları, gidilebilecek yolları değerlendirdiğimde olay giderek karmaşık hale geldi ve hangi yolun sonuca daha çabuk götüreceği hususunda kararsız kaldım diyebilirim. eğer boşanma davasında koca, nesebi reddederse, sorun yok gibi görünüyor bana göre, ancak nesebi reddetmediği takdirde işlemler biraz uzayacak gibi geliyor. ayrıca koca nesebi reddetmezse, çocuk da bunu yapabilecek, ancak çocuk küçük olduğu için diğer yasal prosedürlerin izlenmesi gerekecek..burda dedenin devreye girmesi mümkün olabilcekmi? eğer boşanma davasınde baba nesebi reddederse ve velayet anneye verilirse bu durumda da velayetin kaldırılması yoluna başvurabilinecek. Neticede boşanma davasının neticesini beklemek mi gerekecek, yoksa dedenin, çocuğun nüfus kaydını yaptırıp, hemen gereken yasal yollara başlamak mı faydalı olacak.. saygılarımla