Konu: Okul Anilari
Mesajı Okuyun
Old 06-11-2007, 19:20   #64
Envanter

Yurttayız... Sene 1999-2000... Elektriğin en zor derslerinden devre analizinin matematiksek ifadelerini anlatan bir ders. Tüm öğrencilerin korktuğu bir ders. Gece üçlere dörtlere kadar çalışıyordum. Anlamadığım kısımları yurdun dördüncü katında kalan arkadaşıma sorardım, O da bana anlamadığı kısımları sorardı. Yine geceydi bir türlü yapamıyordum, strese girdim yapamayınca kalktım, o arkadaşı gecenin üçünde kaldırmak için kapıyı çaldığımda herkesin uyumuş olduğu saatin kaç olduğunu unutmuş durumdaydım. Zaman benim için ilerlemiyordu. arkadaşım kapı sesini zorlada olsa duyarak ve acil bir durum sanarak telaşla açtı. Ben elimde defter, kitap, kalem, hesap makinesiyle kapının önünde hala sorunun formüllerini analiz etmeye çalışıyordum. Neyse kapıyı açtı. acil bir şey olma ihtimalini varsayarak gecenin üçünde kalkmış olan arkadaşım bana; "Oğuz noldu bir şeymi oldu"diye telaşla sordu. Bende; "ders hakkında anlamadığım bir konu var onu soracaktım" dedim girdim içeri. O uyumak istesede beş buçuğa kadar uyutmadım. Daha sonra da malum arkadaş benden intikam almak için olmasa da, gecelerin karardığı saatin üçlerinde beni çok rahatsız etmişti. Böyle çok anılarımız olmuştu. O günleri özlemle anıyorum...