Mesajı Okuyun
Old 03-05-2002, 20:17   #4
Admin

Varsayılan Ynt: Ynt: Güzel olmuş

Merhaba,
Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: hukukin
Forumlarda Html kodlarının açık olması güzel bir özellik olduğu gibi, kötüye de kullanılabilinir, tecrübeli bir admin olarak bu tavsiyemin dikkate alınmasını rica ederim. Kendi sitemde sadece forum kodları kullanıyorum. Html malesef kötüye kullanılabilinir. Çok basit bir örnek; sayfanın başka sayfaya/siteye yönlendirilmesi sağlanabilir. Burada daha fazla açıklama yapmam sakıncalı olduğundan bu kadarı ile yetiniyorum. Saygılar...

Saptamanız tamamen doğru olmakla birlikte burada bahsedilen konu bu değil.

Forumlarda HTML kodlarının güvenlik açısından doğurduğu sakıncalar malumum ve bu nedenle de bizim forumumuzda da bu kodlar kullanıma kapalıdır (İsterseniz test alanında kullanmayı deneyin, kullanamadığınızı göreceksiniz).

Ancak bu mesajda ifade etmeye çalıştığım özellik çok farklı bir özellik: Bu özellik bu siteden sizin adresinize ulaşan mesajların HTML formatında gönderilmesini sağlıyor ki, gönderici kullanıcılar değil, site (=ben) olduğum için ne sitenin, ne de üyelerin güvenliği açısından hiçbir sakınca yok.

Bu arada belirtmek isterim ki, bu yeni sistemin programlaması tamamen bana aittir ve bizimle aynı forum programını kullanan binlerce sitenin, milyonlarca kullanıcıları arasında Türk Hukuk Sitesi kullanıcıları da bu forum programı ile bu sistemi dünyada ilk kullanan internet kullanıcılarıdır. Yakında bu sistemi forum programının orjinal sitesinde de ücretsiz olarak yayınlayacağım ve oldukça ilgi çekeceğine eminim..

Bunu da güvenlik açısından bir endişeniz olmaması için yazdım..

Saygılarımla,