Mesajı Okuyun
Old 07-03-2003, 17:27   #5
Admin

Alıntı:
Her alanda ayrı ayrı oluşturulmak üzere; sıkı tartışmacılar kurulu oluşturalım. Misal: Mesleki dayanışma alanında tartışmalara hukuki temele oturtulan fikirlerle katılmayı kabul eden kişiler ismen kendilerini öne çıkarıp, açılan konulara katkı sağlamaya çalışsınlar..

Sanırım öneriniz gönüllü bir gruplaşma içerdiğinden, forumda teknik bir değişiklik getirmiyor ve bu açıdan benim forumda yapabileceğim/ekleyebileceğim teknik bir şey yok. (Eğer varsa lütfen bildiriniz.) Bu durumda bu grupları oluşturmak dışında yapacak birşey yok sanırım. Ancak bilemiyorum bu gruplar katılımı arttırabilir mi ve grup için öngördüğünüz arkadaşlar da katılım konusunda ne düşünür?

Alıntı:
bu arada bir öneri bazı forumlarda üye alırken önce deneme üyeliği veriliyor deneme üyeliğini alan kişi belli bir zaman içinde örneğin haftada 2 msj atmazsa üyelikten çıkarılıyor bu 60 msja kadar falan devam ediyor böylece üye bi şekilde test ediliyor zaten tam üye olan katılımcı siteye aktif katılıma alışmış oluyor alışamayanda doğal seleksion misali eleniyor

Bu daha önce de önerildi ancak ben tam olarak sağlayacağı faydayı göremiyorum. Foruma üye olmanın şu aşamada en önemli getirisi forumda yazışmak, zira üye olmayanlar da zaten mesajları okuyabiliyorlar. Bu durumda yazışmamakta ısrar eden üyenin üyelkten çıkarılması da onun açısından bir "tehdit" oluşturmayacaktır, zira üyelikten çıkarıldığı zaman tek kaybedeceği yazışma hakkıdır ki, o hakkı zaten kullanmıyor.

Bunun bence tek sonucu sitenin üye sayısının 30'a düşmesi ve kazayla 3 ayda bir mesaj atmaya niyetlenen üyelerin de (üyelikleri iptal edildiğinden) mesaj atmalarının engellenmesidir.

Bilemiyorum yanlış mı düşünüyorum?