Mesajı Okuyun
Old 22-05-2015, 14:38   #1
Heraclea

Varsayılan Zina yapan eşin telefonunu ve telefon içeriğini delil olarak kullanabilir miyiz?

Merhaba arkadaşlar.Mesleğe yeni başlamış bir avukatım ve tereddütte olduğum konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Zinaya dayalı boşanma davası açacağız.Ben davacı tarafın avukatıyım.Şöyle ki: Müvekkilim eşinin iş yerine ziyaretine gidiyor ve orada eşinin ikinci bir telefonu olduğunu ve bu telefonla sevgilisiyle konuştuğunu, eşinin,onu aldattığını öğreniyor ve müvekkilim o an işyerinde olay çıkmasın diye masanın üzerindeki ikinci telefonu alarak işyerinden çıkıyor. Ardından bayanın telefonu müvekkilimde kalıyor daha sonra kadın telefonumu bana ver gibi herhangi bir talebi olmamış. telefonun içinde aldattığına dair her türlü fotoğraf mesaj ses kaydı videolar mevcut. biz bunları delil olarak mahkemeye sunabilir miyiz. Muhtemelen hat da telefon da kadının üzerine kayıtlı.

İkinci sorum ise: telefondaki o çirkin görüntülere rağmen velayet anneye bırakılır mı? Kadın hala sevgilisiyle görüşmeye devam ediyor.