Mesajı Okuyun
Old 16-04-2010, 08:26   #4
guyar

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Sayın meslektaşım,

Talebinizi hakim nasıl anladı bilemiyorum ama ben hiç bir şey anlamadım. Davalının temerrüde düştüğü kira kaybı sadece Mayıs-2006 kira kaybı mıdır, yoksa devam eden aylar da var mıdır?

Bilirkişinin belirlediği kira kaybı "Toplam" ifadesi ile başlayan cümlede zikredildiğine göre tüm kira kaybı alacağınız mı 5.206 TL'dir?

Bunları daha anlaşılır yazabilirseniz sanıyorum cevap veren meslektaşlarımız olacaktır.
Sayın meslektaşım haklısınız kısaca yazmak istemiştim ama fazla kısaltmış olabilirm;
1-Davalı taşınmazı 1 yıl 3 ay 22 gün geç teslim ediyor,ben davanın başında geç teslimin ilk başladığı ay olan Mayıs-2006 ayının kira bedelinin tespiti istemiştim fazlaya ilişkin haklarımızı saklı tutarak,çıkacak Bilirkişi raporuna göre ıslah etmeyi planlıyordum.Yani kira kaybı sadee mayıs-2006 için değil takip eden 28.08.2007 yılına kadar yaklaşık 17 aydır.Bilirkişi söz konusu yaklaşık 17 ay için toplam 5206 tl kira kaybı olduğunu raporunda belirtti bende buna göre ıslah ettim davayı 5206 TL için.TAHMİNİM:Hakim fazlaya ilişkin istemin reddine derken,davalı temerrüde düşürülmeden dava açıldığı için faiz talebimi dava tarihinden itibaren aldı,oysa ben her bir ayın işlediği andan itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte tahsilini istemiştim.Burada benim için olumsuz bir durum söz konusu iken,Bilrkişi raporunda çıkan ve ıslah ettiğim kısma ilişkin talebi bu seferde ıslah tarihinden itibaren değil dava tarihinden itibaren faiz işleterek sanırım orta yolu buldu Temyiz edersem bu durumda aleyhime şu anki tablodan daha kötü bir tablo çıkar m diye düşünmeklteyim.Teşekkür ederim.