Mesajı Okuyun
Old 08-06-2007, 11:38   #27
Av. Meral Akçınar

Mahçup

Alıntı:
Yazan persona
I think there is somehow a misunderstanding here...

I have never said we'd never do any translation into Turkish. In fact, this is our first priority, the main purpose of being here, otherwise we would not be part of the THS...

What I said was we would never use Turkish while we are communicating with each other...

Have I made myself clear enough?

Sevgili Persona,

"Turkish is forbidden in here" demekle yanlış bir izlenime kapılmanıza sebep olduğumu görüyorum. Aslında bu alanda Türkçe kullanılmaması konusundaki mesajına gönderme yapmıştım. Türkçe benim anadilimdir ve benim için her dilden üstün ve değerlidir. Ayrıca Türkçe insana istediği her şeyi kendine özgü kelimeleri ile söyleyebilme özgürlüğü veren nadir dillerdendir. İkinci veya üçüncü diller bilmek güzel ve faydalıdır. Ancak ne İngiliz dili ne de diğer dünya dilleri güzel Türkçemizin yerini hiçbir zaman tutamaz. Bu nedenlerle insanların gündelik hayatlarında kurduğu cümlelerin İngilizce kelimeler içermesi de hoşuma gitmiyor. Türkçemizin güzel kullanılmasından yanadır gönlüm. Yabancı kelimelerle kirletilmemelidir diyorum ve farkediyorum ki komposizyona dönmüş bu mesaj. Bu nedenle iyi günler diliyorum ve gidiyorum.

Ayrıca Ahucum kuzucum tatlıcım, üyelik işini çoktan hallettim ben. Uyarın için teşekkürler balbadem.