Mesajı Okuyun
Old 07-04-2010, 20:19   #8
Av. BAYRAM ŞANDA

Alıntı:
Yazan av.sebahattin
Merhaba sayın meslektaşım,

İlginç bir ara karar olmuş.

Para almış olmanıza rağmen makbuz kesilmemiş olsa idi bile, bu sadece VUK'u ilgilendirirdi diye düşünüyorum.

Diğer taraftan borçlunun belgeyi okumadan imzaladım iddiası dinlenebilir bir iddia değildir. Ara karardan dönülmesi için talepte bulunmanız yararınıza olacaktır sayın meslektaşım. Gelecek kayıtların neye delil olarak kullanılacağı belli olmadığı gibi, hakim de resen araştırma yapamaz.

Fakat sorunuz aklıma cevabını bulmaya çalıştığım bir soruyu getirmiştir. Vekalet Sözleşmeleri, 4077 sayılı Kanununa tabii midir? Eğer öyleyse vekalet sözleşmesinin 12 punto koyu siyah v.s. yazılmaması sözleşmenin geçerliliğine etki eder mi?
Sayın meslektaşım ara karar ilginç olduğu içinpaylaşmak istedim...
makbuz kesme ile ilgili yükümlülük tamamı ile davanın dışında bir konudur bunu biliyorum ve müvekkil ile aramızdaki sözleşme tüm ayrıntılar ve yargıtayın sudan sebeblerle geçersiz saydığı sözleşmelerdeki tüm eksiklikler gözönüne alınarak düzenlenmiş bir sözleşmedir eğer bu sözleşmeye rağmen aleyhe bir sonuç ortaya çıkarsa bundan böyle sözleşme yapmamızın hiç gereği olmayacaktır...şairin dediği gibi ağzımızla kuş tutsak birilri bu kuşun kanatlaı neden beyaz değil diyecektir...