Mesajı Okuyun
Old 08-03-2007, 19:09   #33
üye15469

Alıntı:
Yazan Özge B.
İlk senemde hukuk fakültesine puanım yetmediği için tercih yapmadım özel üniversiteye verecek paramız da yoktu okadar..Ben 1 senemi feda ettim hukukta okuyabilmek için massall arkadaşımıza katılıyorum benden okadar düşük puan alarak benle aynı bölümde okumalarını açıkçası ben de pek iç açıcı bulmuyorum..Eğitim konusuna gelince devlet ile vakıf üniversitesi eğitimlerinin aynı seviyede olduğuna da kesinlikle katılmıyorum bunu her hoca zaten dile getiriyor.

ben bilkent hukukta bursluyum va burayı istediğim her bolume girecek kadar puan aldığım halde tercih ettim.paralı arkadaşlarla aramızda olan puan farklarının çok fazla bir önemi olduğunu düşünmüyorum çünkü bir kimse ezberlediği türkçe sorularından ya da tam yaptığı matematik sorularından dolayı hukuk fakultesinde okumayı hak kazanabiliyor ama hukuk bizden bunları tam olarak istemiyor.oss nasıl bir sistemki onun yerleştirdiği insanları bizler duşuk puanlılar diye eleştiriyoruz.zaten kişi bölüme uygun kapasitede değilse eleniyor.(dismiss)diyoruz buna.bölüme geçtiğinizde kim neyi hakediyorsa onu aldığını görüceksiniz.eski öss bilgilerinizden ziyade yeni öğrendiklerinizle yol alıyorsunuz.ayrıca para vereninde oldukça ciddi bir emeğinin olduğu unutulmamalı.hukuk ilgisi olan herkesi uğraşabileceği bir alan.

Alıntı:
Yazan NAZ80
kesinlikle fırsat eşitliğine aykırı bir durum olduğuna inanıyorum.Çok akıllı değilsin paran var hukuk okuyabilirsin.Çok akıllı değilsin paranda yok hiç bişe olamazsın.. bu kadar basit.. Gece gündüz ders çalışıp devlet üniversitesinde okuyanlarada haksızlık....Bu kadar zor ve emek isteyen bir meslek
bu hale gelmemeliydi... Nerde eşitlik, özel üniversitede okyan arkdaşlar......

bence çok fazla spekulasyon oluşturmanın bu konuda gereği yok.paran var ve hukuk okuyabilirsin evet ama zaten kapasiten el vermiyorsa onu özel üniversitede bile olsan başaramazsın.özeller verdikleri notları ağaçtan toplatmıyorlar.ben özelde burslu okuyorum ama ben bu kadar zorlanıyorum ve benim bursumun kesilmesi gibi bir durumum da yok okurken,zannetmeyin ki diğer arkadaşlar yatarak geçiyorlar.her sene paraları yatırılırken aillelerine karşı duydukları sorumluluğu bizler biliyoruz.bazı şeyler dışarıdan görüldüğü gibi toz pembe olmuyor.tüm üniversitelerin öğrencilerinden bekledikleri var.