Mesajı Okuyun
Old 17-12-2020, 19:12   #4
Av. Zeytin

Alıntı:
Yazan av_yaseminceylan
Değerli meslektaşlar,

Kiradan kaynaklanan alacağımızı tahsil edemememiz üzerine 05.06.2013'te hapis hakkı kullanmayı talep ettik ve 06.06.2013'te işlem yapmak için kiralanana gittik. İşlem saatimiz zapta 14:50 olarak geçti. Biz oraya gittiğimizde bir haciz alacaklısı 13:30'da haciz işlemi yapıyordu.

Bizim alacağımızın doğum tarihi 31.01.2013, diğer dosyayı şimdilik bilmiyoruz. Ancak ihtiyati haciz karar tarihleri 30.05.2013'tür.

Diğer alacaklı haczettiği malların satışını istedi. Burada sormak istediğim kanuni rehin hakkımızı kullanmış olmamız bize bir rüçhanlı hak sağlar mı?

Konuyla ilgili fikirlerinizi bekliyor, teşekkür ediyorum.

Sevgili üstadım merhaba, benzer durum için hapis hakkı talep edeceğim ancak daha once hiç yapmadım. Halihazırda açılmış kira alacağı ve tahliye takibimiz var. Ancak tahliye için verilen duruşma gününe kadar borçlu taşınmazdaki değerli eşyaları kaçıracak düşüncesindeyiz,hapis hakkı ilr tespit yaptıralım diyoruz. Bunun için halihazırdaki bu açık icra dosyasına talep mi açıyoruz yoksa yeni bir icra takibi açar gibi hapis hakkı talepli dilekçeyi tevzi mi ettiriyoruz? Bu konuda çok tecrübesizim