Mesajı Okuyun
Old 14-04-2002, 16:38   #17
Admin

Merhaba,
Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: kurat
siteye üyelik şartlarını tamamen inceledim buna engel bir durum da yoktu. bu nedenle de takma isimkullandım. sevdiğim de bir takma isim. ayrıca, siteye üyelik koşulları içerisinde doldurulması zorunlu olan bütün bölümleri de doldurdum. orada ad ve soyad zorunlu unsur değildi!!!

ama hala merak eden varsa mail göndersin açıklayayım. ayrıca bilgilerinizi de kimseyle paylaşmak istememeniz sizin bir tercihiniz. biz buna da saygı duymak zorundayız. ancak ortaya atılan fikirlerin kaynağını da bu siteye üye olan ve bu siteyi sürekli takip eden birisi olarak bilmeye hakkım olduğunu düşünüyorum.

eğer site yönetimi bu konu da bir karar alırsa bu karara da uyacağıı saygı ile belirtiyorum

Bu konuyla ilgili kişisel düşüncelerimi ve site kurallarını bu konu içinde arzetmiştim. Kurallarda veya düşüncelerimde bir değişiklik olmadı. Tekrar özetlemek gerekirse:

1- Siteye kayıt olan konuklarımız gerçek kimlik bilgilerini sadece site ve forum yöneticileri tarafından okunabilen gizli alanlara yazmak zorundadır. Bu konuda hiçbir taviz vermiyoruz ve tüm rica ve açıklamalara rağmen kurallarla inatlaşan konuklarımızın da siteye erişimleri geri dönüşü olmayacak şekilde kapatılmaktadır. Zira benim için en önemli ilkelerden biri bu siteye üye olacak hukukçu olsun olmasın tüm konuklarımızın "hukuka dolayısıyla kurallara saygılı" kişiler olmasından emin olmak. Site kurallarını beğenmeyen konuklarımızın siteye kayıt olmama özgürlüğü olduğu gibi, kurallara uymamak konusunda inat eden konuklarımızı da bizim siteye üye yapmamak özgürlüğümüz var.

2- Yer alanı hariç, tüm site üyelerine açık alanların doldurulması ise isteğe bağlıdır. Bu alanların doldurulması için gerekçeler de belirtilerek ricada bulunuyorum, ancak herhangi bir zorunluluk bulunmuyor. Gerçek kimlik bilgilerini diğer üyelerle paylaşıp paylaşmamak herkesin kendi insiyatifindedir ve tüm üyeler gerekçe bildirmeden bu konuda serbest iradeleri ile seçim yapabilirler.

3- Sayın Çelik'in bu üyelerimize kişisel tepkisinin de kendi içinde haklı gerekçeleri olabilir, ona da benim bir sözüm yok. Doğrusu burası bir forum olduğu için amaç mümkün olan herkesin katılımı ile görüşleri paylaşmak olduğundan üyeler arasında çeşitli kriterlere göre ayrım yaparak mesajları yanıtlamak iletişim ortamına olumlu bir katkı sağlamaz. Ancak neticede bu da demokratik bir tepkidir ve kimliklerini diğer üyelerle paylaşmayan üyelerimize duyduğum anlayış ve saygıyı, Sayn Çelik'in seçimi için de duyuyorum.

Herkese naçizane önerim her konu başlığı altında bu konuyu ayrı ayrı tartışmak yerine, eğer bu konuyla ilgili değerli görüşlerinizi paylaşmak veya tartışmak istiyorsanız doğrudan ilgili konuyu kullanmanızdır.

İyi yazışmalar diliyorum..

Saygılarımla,