Mesajı Okuyun
Old 04-11-2009, 15:29   #3
SUCCEED

Alıntı:
Yazan msahinparlak
arkadaşlar merhaba
iş mahkemesinde vakalet ücretine hak kazandım, daha sonra icra dosyasında alacak kalemlerinin yanlış hesaplandığını ve faizin de yüksek olduğunu tespit edince yapılan ilamlı icra takibine itm de itiraz ettim. merci haklılığımı görünce lehime vekalet ücretine hükmetti. bu durumda hem iş mahkemesinde hem de icra mahkemesinde olmak üzere aynı konu ile ilgili olarak 2 ayrı vekalet ücretine hak kazandım. ben de bu her iki ilamı tek ilamlı icra dosyası ile takibe koydum. ancak karşı taraf iki ayrı ilam aynı dosyada takibe konulamaz diye itiraz etti. merci itirazı duruşmalı olarak inceleyecek.
1* iki ayrı ilam aynı dosya ile takibe konulabilir mi?
2* konulamaz ise bu konu kesinleşmeden hemen iki ayrı icra dosyası açabilir miyim?
3* ne yapmamı tavsiye edersiniz? ilk mahkemede kabul mu edeyim.
konu hakkında bilgisi olan ve elinde yargıtay kararı olan arkadaşların yardımını alabilir miyim. çünkü duruşmaya 1 gün kaldı
selamlar saygılar

Olayınızdaki iki ayrı ilam aynı dosya ile takibe konulamaz, bu konu kesinleşmeden takipten sehven yapmış olmanızı gerekçe göstererek feragat edin ve ayrı iki takip açın. Duruşmada ise feragat sebebiyle konusuz kaldığından bu konuda karar verilemeyeceğini beyan edin derim.