Mesajı Okuyun
Old 24-06-2011, 22:40   #1
ülkümen

Mesaj Tahsil Edilemeyen Nafaka Ve Kızlarımın Psikolojik Durumu

nafak ve babanın görme hakkı: 07.09.2009 tarıhınde eşime dava actım 18. 12. 2009 tarıhınde boşandım tarafıma 250 tl nafak baglandı 75 er lıra kızlarıma 100 lirada bana ayrıca 5000 lıra tazmınat fakat bu tarıhe kadar hiçbir ödemede bulunmadı ben defalarca icraya gıttım dosya acıldı çeşitli vermış oldugu adreslere teblıgat gitti fakat gerı geldı hıçbir verdıgı adreste bulunamadı mernıs adresıne göre yanı35. maddeye görede gönderıldı yıne gerı geldı çünkü adres tesbıtı yapılamıyo.bu durumda ne yapmam gerekıyo nereler basvurmam lazım barodan avukat tutamam çünkü babamın 100 dönüm tarlası var ben o tarlada kiracı görünüyorum çiftçi bagkurum yatsın dıye ayda 165 lıra bagkura ödeme yapıyorum emeklılık için bu yüzden baroya gıdemem paralı avukatta tutamam çünkü babama muhtac yasıyorum ıkı kızımla işsizim 165 lırayıda zaten abam ödüyo.benım nereye nasıl basvurmam gerekıyo bılmıyorum çaresızlığım bırtek bu degıl. eşim beım üzerıme kuma getırdıgı cocuklarımı ve benı aç bıraktıgı için ben boşandım 6 yıl oldu babamın evındeyım bugüne kadar eşimin maddi manevi yardımı olmamıştır ıkı senede bır yada senede 1 defa gelıp kızlarımı yalanlarıyla kandırıp gidiyor kızlarım çok kötü durumda buyuk kızım 10 yasında hırçinliğini kardesıne evdekı esyalar bana yansıtıyo içine atıyo babasının yalanlarını senede bır bıray götürme hakkı var her fırsatta bu şekılde benı tehdıt edıyo günlerdir uyumuyorum kızlar babaya gıtmek istemıyo anne benı delı doktoruna götür diyo ıkı sene önce geldı benım babamı kapımızın önünde kafasını gözünü tüm vücudunu darp etti yagmur ve damlanın önünde yagmur o tarıhten berı gecelerı kabus görüyo ben ne yapacam allahım çıldırmamak elde degıl ben bu adamla görüştürmek senede 1 defa 1 aylıgına vermek istemıyorum bana yardım edın nolur bu adam çocuklarıma bugüne kadar bakmadı süt almadı ekmek almadı arayıp ssormadı ben kadın sıgınma evınde bıle kaldım bunlara ragmen bugün gelmiş ya verırsın 2 saat gayrımeşru hayat yasadıgım kadının ve o kadından olma oğlumun yanına götürcem yada ayın birinde gelır bir aylığına götürürüm diyor kızlarım gitmek istemiyo yardım edın yalvarırım ne yapacam ben. ve nafaka için ne yapmalıyım icra takıbı diyosanız yaptım defalarca ama aders yokk